Amita Free

Portokall, Kajsi, Mollë

Linja e re dhe e shijshme e lëngjeve të frutave me më pak kalori dhe pa sheqer të shtuar.
Amita Free vjen si një inovacion nga AMITA, e cila prezanton në treg një lëng pa sheqer dhe me ëmbëlsues nga bima e stevias. Përveç kësaj Amita Free përmban më pak kalori në krahasim me lëngjet e tjera të frutave me sheqer.

Sasia:

1 L330 ml

Barcode 1 L:

Barcode 330 ml:ENERGJI 98 kJ; ENERGJI 23 Kcal; YNDYRNA 0 g; TË NGOPURA 0 g; KARBOHIDRATE 5.2 g; SHEQERNA 3.2 g; FIBRA 0.8 g; PROTEINA 0.2 g; Vitamina / 100 ml %SRD**; Vitamina C 12 mg 15%
Ujë, lëng portokalli nga koncentrat (19%), pure kajsie (12%), lëng molle nga koncentrat (9%), rregullues i aciditetit: acid citrik, aromatizues, ëmbëlsues: sukraloz, acesulfame K dhe glikosid steviol (E960).


PORTOKALL
KAJSI
MOLLË


PJESHKE

PORTOKALL
KAROTË
LIMON


QERSHI